Warsztaty humanistyczne w Krakowie

06 kwietnia, 2023

W dniach 3-5 kwietnia br. odbyły się warsztaty humanistyczne dla klas IIa, IIb oraz IIIa LO. Sześćdziesięciu uczniów i uczennic i 4 opiekunów wyjechało skoro świt i przed południem dotarli do Krakowa.
Zakwaterowani zostali we wspaniałym jak zwykle Schronisku Młodzieżowym Oleandry, w którym nasi uczniowie kwaterowali się podczas zeszłorocznych warsztatów i gdzie zapewne będą nocować w kolejnym roku.
Uczniowie mieli tylko lekko napięty grafik. Pierwszego dnia zwiedzili muzeum Stara Synagoga oraz Muzeum Żydowskie Galicja, gdzie wzięli udział w warsztatach o moralności podczas wojny i zjedli słynne zapiekanki na kazimierskim Okrąglaku. Chętni odwiedzili Muzeum Flipperów oraz poszli na nocny spacer wokół plantów i wzdłuż Wisły pod Wawelem.
Drugiego dnia zwiedzili dwie stałe wystawy w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, po czym zwiedzili Muzeum Sukiennice. Tego dnia wieczorem wszyscy udali się do teatrze im. J. Słowackiego na sztukę „Chory z urojenia”, gdzie bawili się świetnie. Chętni w strojach wieczorowych poszli na nocny spacer wokół plantów i wzdłuż Wisły pod Wawelem.
Trzeciego dnia zwiedzono Muzeum Emalia czyli Fabrykę Schindlera a potem udali się na wystawy obrazów Beksińskiego i Dudy-Gracza w Nowohuckim Centrum Kultury.Głodni dalszych wrażeń musieli zadowolić się świetnymi daniami z foodtracków spod NCK i wrócili do domu na święta wielkanocne przed 23.00.

Życzenia ŚwiąteczneSpotkanie z Panią Ewą Liegman