Rada Rodziców

W Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II  działa Rada Rodziców, która jest społecznym organem reprezentującym wszystkich rodziców, opiekunów prawnych uczniów szkoły. Kadencja rady trwa jeden rok szkolny, a w skład jej wchodzą po jednym delegacie z każdej klasy. Rada rodziców współpracuje z dyrektorem szkoły, radą pedagogiczną oraz z samorządem uczniowskim.  Statut szkoły określa role i zadania rady rodziców. Zebrania odbywają się raz na kwartał, a termin ich jest ogłaszany delegatom za pośrednictwem Librusa.

Przewodniczącą rady rodziców jest  Joanna Kalmanowicz, zastępca Agnieszka Długoborska.

Rada rodziców gromadzi środki finansowe i wydatkuje je w celu wspierania działalności szkoły na rzecz uczniów. Każdy z rodziców, opiekunów prawnych ma możliwość finansowego wsparcia  działań rady poprzez dobrowolne miesięczne wpłaty w wysokości 15 zł, wnosząc sugerowaną składkę razem z czesnym.

W szczególności pieniądze przeznaczane są na:

  • organizacje wydarzeń (np. Dzień Dziecka), konkursów dla uczniów
  • dofinansowanie do wycieczek szkolnych, balów (8 klas, maturalnych), po zaopiniowaniu przez wychowawcę i dyrekcję szkoły
  • dofinansowanie do nagród szkolnych na zakończenie roku szkolnego
  • fundusz reprezentacyjny – koszty kwiatów, drobnych upominków,  kartek z życzeniami, zniczy , wieńców itp. wręczanych przez radę rodziców w imieniu rodziców, opiekunów prawnych uczniów naszej szkoły.
  • dofinansowanie inicjatyw  zgłaszanych przez dyrekcję szkoły, samorząd uczniowski m.in. zakup lektur szkolnych do biblioteki
  • po zapoznaniu się z pisemną opinią wychowawcy i dyrekcji szkoły wsparcie finansowe dla uczniów  w trudnej sytuacji materialnej, tak by mogli uczestniczyć we wspólnym wydarzeniu organizowanym przez klasę: wyjściu do kina, teatru, wycieczce szkolnej.

Zachęcamy do wsparcia finansowego rady rodziców, a także zgłaszania do klasowych delegatów pomysłów i chęci współpracy.

Działalność rady rodziców:  http://sp.katolik.edu.pl/tag/rada-rodzicow/

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Ostatnio dodane