Zapraszamy na turniej koszykówki dla liceum!
Szczegóły:

Termin: 13.04.2022
Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 6.04.2022r u nauczycieli wychowania fizycznego.
Zasady gry
1. Turniej odbywa się na ogólnych zasadach koszykówki ulicznej 3×3. (można z gry zdobyć 1pkt lub 2pkt gdy rzut oddany jest z poza linii 3pkt)
2. Turniej odbywa się na połowie boiska. Drużyny grają każdy mecz na jeden kosz do zdobycia 10 punktów lub do 10 minut.
3. W przypadku remisu zostaje doliczone 3 minuty dogrywki.
4. System turnieju zostanie podany po zgłoszeniu drużyn
5. Każda drużyna składa się z 3 zawodników i dwóch rezerwowych.
6. Drużyny mogą być mieszane (chłopcy i dziewczyny), a każda klasa może wystawić dwie osobne drużyny. Zawodnicy nie mogą zmieniać drużyn w trakcie turnieju.
7. W przypadku faulu drużyna poszkodowana zaczyna grą z boku. Gdy faul miał miejsce przy rzucie, zawodnik wykonuje 1 rzut wolny lub 2, gdy rzucał zza linii 3pkt.
8. W przypadku niesportowego faulu zawodnik może zostać wykluczony z gry na 3min (nie może go nikt zastąpić) a drużyna poszkodowana zyskuje piłkę oraz dwa rzuty osobiste.
9. Zmian można dokonać gdy piłka nie jest w grze, za zgodą sędziego.
10. Jest dowolna liczba zmian.
11. Ostatnie 2min meczu obowiązuje zatrzymanie czasu, gdy piłka nie jest w grze.
12. Po przejęciu piłki drużyna będąca w obronie musi wyprowadzić piłkę poza linię 3pkt.
13. Mecz zaczyna się od rzutu sędziowskiego na linii rzutów osobistych.

VIII Obchody Światowego Dnia MeteorologiiZbiórka artykułów biurowych i plastycznych