Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

01 września, 2021

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem Arcybiskupa Grzegorza Rysia.

Wśród kapłanów byli m. in.: założyciel i pierwszy Dyrektor szkoły – Ksiądz Prałat Tadeusz Bednarek oraz obecny Dyrektor –  Ksiądz Marcin Czajkowski.

Gościliśmy: Rzecznika Praw Dziecka – Mikołaja Pawlaka (absolwent naszej szkoły), panie dyrektor pełniące swoje funkcje w początkach istnienia „Katolika”: Czesławę Dresler oraz  Teresę Lesiak, przedstawicieli Fundacji KLO: prof. Marka Pawlikowskiego i p. Annę Lecheńską oraz wielu innych Przyjaciół „Katolika”.

Oczywiście najważniejszymi uczestnikami inauguracji byli Nasi Kochani Uczniowie, bez nich przecież uroczystość nie miałaby sensu.

Wyjątkowy charakter dzisiejszej inauguracji związany był z oficjalnym rozpoczęciem obchodów 30-lecia istnienia naszej szkoły, a kolejne uroczystości planujemy na cały rok szkolny 2021/2022.

Podczas homilii wiele mądrych słów skierował do nas Arcybiskup Grzegorz Ryś. Warto zapamiętać choćby jedno zdanie: nauka (podobnie jak wiara), która niczego w nas nie zmienia, nie ma sensu… Po mszy (uświetnionej przepięknym śpiewem naszej scholi kierowanej przez pana Mirosława Stańczaka) Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak przekazał naszej szkolnej społeczności życzenia sukcesów i zdrowia od Prezydenta Rzeczpospolitej – Andrzeja Dudy (panowie spotkali się dziś rano, o godzinie 4.30 w Wieluniu podczas obchodów 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej).

Mikołaj Pawlak z nostalgią wspominał lata nauki spędzone w naszej szkole. W pamięci pozostały mu lekcje: łaciny, fizyki i biologii oraz przywilej, jakim się cieszył, mógł zostawiać swój motor na dziedzińcu szkoły.

Wzruszenie odbierało głos pierwszym Dyrektorom „Katolika”: ks. Tadeuszowi Bednarkowi i p. Czesławie Dresler. Prosili, abyśmy z godnością i dumą mówili o naszej szkole, co zamierzamy robić, bo mamy naprawdę wyjątkową szkołę.

Mszę zakończył Ksiądz Dyrektor Marcin Czajkowski, zapraszając nas od jutra do szkolnych ławek.

Życzymy wszystkim zdrowia, sukcesów i nauki stacjonarnej!

Archidiecezja Łódzka – informacje na temat rozpoczęcia roku szkolnego
w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi

30 lat minęło jak jeden dzień…Wyróżnienia dla założyciela szkoły i pierwszych dyrektorów
Kalendarz
marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Ostatnio dodane