Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada, 2022

W poniedziałek obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Z tej okazji proponujemy trochę aktywności, które mamy nadzieję przyniosą radość i refleksję nad tym dniem. 
W pokoju nauczycielskim w SP znajdują się już kubeczki z nazwiskami wszystkich pracowników szkoły. Zachęcamy do pisania na karteczkach dobrych, miłych, wspierających, życzliwych komentarzy dotyczących kolegów oraz koleżanek z pracy i wrzucanie ich do odpowiednich kubeczków. (Przy wrzucaniu prosimy pamiętać o złożeniu karteczki, żeby zmieściło się ich jak najwięcej  ).
Dla uczniów proponujemy zabawę w Cichego Przyjaciela. W poniedziałkowy poranek, na pierwszej godzinie lekcyjnej, prosimy o przeprowadzenie losowania wśród uczniów danej klasy oraz przeczytanie krótkiej informacji na temat wspomnianego Dnia. Losy i tekst będą czekać w pokojach nauczycielskich w podpisanych koszulkach. Przez cały dzień uczniowie starają się być życzliwi szczególnie w stosunku do wylosowanego rówieśnika. Może Wychowawcy podczas najbliższej godziny wychowawczej zapytacie, czy ktoś domyślił się kto był jego Cichym Przyjacielem? Zachęćcie też, prosimy, uczniów do wpisania swoich refleksji, przykładów na życzliwe zachowania zaobserwowane tego dnia, na tablice ścienne do tego przeznaczone. 
Zespół ppp

Drugi wieczorny rajd pieszy nauczycieli„Integracja przez zabawę”
Kalendarz
listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Ostatnio dodane