Program rządowy "Aktywna tablica" 2020-2024

03 listopada, 2022

W 2021 r.  nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”. Beneficjentami programu są szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe, dlatego w wyniku tych działań otrzymaliśmy finansowe wsparcie na zakup interaktywnych pomocy dydaktycznych zarówno dla Katolickiej Szkoły Podstawowej jak i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II. Wyposażyliśmy dwie sale w nowoczesne 75 calowe monitory interaktywne Promethean ActivPanel 4K TITANIUM, które uatrakcyjniają proces nauczania poprzez dostęp do niezliczonej ilości aplikacji i prezentacji.

Głównym celem Programu „Aktywna tablica” jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkołę zgodnie z jej zdefiniowanymi potrzebami, oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.

Cel główny Programu będzie realizowany przez cele szczegółowe:

1.       rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, w szczególności w zakresie posługiwania się TIK w procesie kształcenia lub uczenia się;

2.       kształtowanie kompetencji społecznych i twórczych uczniów, w tym umiejętności pracy zespołowej;

3.       rozwój postaw kreatywności, przedsiębiorczości uczniów i nauczycieli;

4.       wspieranie innowacyjnych metod pracy;

5.       wykorzystanie w praktyce szkolnej zastosowań w różnych konfiguracjach pomocy dydaktycznych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem TIK.

Szkoła z pozytywną uwagąMINIGRANTY – NOWE FIO 2022