III miejsce dla NATALII KRAJDY

23 listopada, 2015

GRATULACJE!!!!!
III miejsce dla NATALII KRAJDY w IX Ogólnopolskim Konkursie Filozoficzno-Oratorskim ,,Na ścieżkach życia. Tischnerowskie drogowskazy”! Nasza uczennica ,NATALIA KRAJDA ,20.11.15r. zajęła 3 miejsce, a zasługiwała na co najmniej 2, ale cóż…z werdyktem jury nie wypada dyskutować. Natalia zmierzyła się z myślą ks. prof. J. Tischnera ,,Doświadczenie zła jest najbardziej wspólnym ze wszystkich ludzkich doświadczeń.” Natalia, aby wygłosić piątkowe przemówienie, najpierw musiała poddać wnikliwej analizie niełatwe teksty filozoficzne i napisać pracę, której wartość zauważono i doceniono.
Ze swoimi pracami wystąpiło 9 finalistów szkół z różnych stron Polski. Zapewnili słuchaczom nie tylko intelektualną, filozoficzną i duchową ucztę, ale zaprezentowali też wysoki poziom. Słowa Natalii wybrzmiały z niebywałą ekspresją i skłoniły słuchaczy do refleksji nad istnieniem zła i dobra w naszej historii i codzienności. Z przyjemnością powtórzę wypowiedź p. Kazimierza Tischnera, Ojca Szkół Tischnerowskich i brata ks. prof. J. Tischnera ,,Dzisiaj wybraliśmy 3 najlepsze osoby spośród czternastotysięcznej Rodziny Szkół Tischnera.”
Chciałam jeszcze raz podziękować Natalii za godne reprezentowanie Naszej Szkoły i jednocześnie podziękować ks. dyrektorowi Tomaszowi Wojciechowskiemu za obecność na konkursie i ciepłe poczucie humoru, które, muszę to napisać, zniwelowało stres i rozładowało napięcie, które zawsze w jakimś stopniu dotrzymuje kroku uczniowi i jego opiekunowi.
Jeśli ktoś z Was chce odbyć wraz z Natalią podróż ścieżkami myśli ks. prof. Tischnera, to zachęcam do przeczytania pracy.

Zamieszczam ją w załączniku

Wszystko o Euro5 grudnia – Drzwi otwarte – ZAPRASZAMY
Kalendarz
luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Ostatnio dodane