Zakończenie roku szkolnego maturzystów

Kwiecień 27, 2020

Nie tak wszyscy sobie wyobrażali zakończenie edukacji w naszej szkole… Cóż, są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Mimo tego, zakończenie roku szkolnego dla maturzystów odbyło się online. Poniżej prezentujemy Wam list Pani Agnieszki Sochy, wychowawczyni klasy 3 LO:

Dzisiaj już nic nie jest takie jak dawniej. A zatem zakończenie Roku Szkolnego Maturzystów 2020 także było inne.

Inne, bo nie było uroczystej mszy świętej.

Inne, bo nie było rozdania świadectw i nagród za doskonałe wyniki w nauce.

Inne, bo nie było przekazania sztandaru szkoły w godne ręce drugoklasistów.

Inne, bo nie można było się przytulić i serdecznie uściskać .

Inne, a jednak wyjątkowo piękne i wzruszające. Okazało się ,że można celebrować spotkanie na odległość. Widzieliśmy się i słyszeliśmy. Nie zabrakło szczerych uśmiechów, serdecznych gestów i słów, dzięki którym i Ksiądz Dyrektor Marcin Czajkowski, i Wychowawczyni p .Agnieszka Socha klasy III LO , i Uczniowie zbudowali most łączący przeszłość z teraźniejszością, a nawet z najbliższą przyszłością.

Czas spędzony w szkole szybko minął, ale pozostaną wspomnienia. A Absolwentom można przypomnieć o słowach M. Grechuty:,,Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy/  Ważnych jest kilka tych dni, na które czekamy.”

Ksiądz Dyrektor Marcin Czajkowski pięknie nawiązał do słów Ewangelii Świętego Jana o cudownym rozmnożeniu chleba. Chleba- codziennego pożywienia, chleba- daru miłości, chleba- symbolicznej zapowiedzi Eucharystii.

Pani Agnieszka Socha powiedziała o ,,walizce doświadczeń naszej klasy” i życzyła , by zawsze być sobą, szukać w sobie siły i entuzjazmu. Wierzyć w siebie, rozwijać talenty i nie poddawać się.

Pani Dyrektor Małgorzata Szymańska urzekła swoim trafnym spostrzeżeniem,że przekwitną kasztany i dopiero wtedy maturzyści przystąpią do czerwcowego egzaminu dojrzałości .

Uczennica klasy II LO Malwina Pawłowska bardzo ciepło dziękowała za wspólnie spędzony czas w szkole i życzyła, na przekór czasom koronawirusa, realizacji planów, marzeń  i dobrze zdanej matury.

Na zakończenie prosto z serca przemawiała tegoroczna Maturzystka- Weronika Olszak. Podziękowań i serdeczności wobec Dyrekcji,Wychowawczyni,Nauczycieli nie było końca. Żal i smutek , bo już koniec kolejnego szkolnego etapu , mieszał się z nadzieją i optymizmem przed tym , co nowe i nieznane. A rozstanie nie oznacza możliwości powrotów i spotkań po latach.

Wszystkim tegorocznym Maturzystom należą się ogromne brawa i gratulacje, a w szczególności tym,którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, czyli: Annie Chojnackiej,Alicji Faber, Karolinie Graczyk,Marcie Kijance,Martynie,Zuzannie Mierzejewskiej i Weronice Olszak.

 

 

Serdecznie witamy po ŚwiętachSetna rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II, naszego patrona.
Kalendarz
Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Ostatnio dodane