VIII Spotkanie Szkół Polskich i Polonijnych - dzień III

Październik 24, 2018

23 i 24 października były bardzo intensywnymi dniami dla uczestników VIII Spotkania Szkół Polskich i Polonijnych im. Jana Pawła II. We wtorek gościliśmy pracowników IPN, którzy przynieśli ze sobą edukacyjne gry dotyczące historii Polski. Odkrywanie trudnej drogi naszego kraju do niepodległości okazało się fascynującą przygodą.
Środa była dniem poświęconym głównemu tematowi spotkania -wolności człowieka i narodu w nauczaniu Jana Pawła II. Studiowanie słów papieża, dyskusje w grupach, wymiana poglądów – to wszystko pozwoliło się zastanowić nad kwestią wolności , danej i zadanej każdemu z nas.
Wspólne spotkanie w szkole zakończyła praca nad girlandami dla Niepodległej. Girlandy składały się z zapisków, rysunków i kolaży na temat naszych tradycji, symboli, wybitnych rodaków, języka.
Gości z zagranicy czeka jeszcze wycieczka do Wadowic i Krakowa.
Za parę dni kolejne spotkanie uczniów szkół, którym patronuje Wielki Papież przejdzie do historii. Pozostaną refleksje, miłe wspomnienia i nawiązane przyjaźnie.

Zdjęcia wykonał Artur Chróścicki – dziękujemy!

VIII Spotkanie Szkół Polskich i Polonijnych – dzień IIEuroweek po angielsku
Kalendarz
Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Ostatnio dodane