Niezwykła lekcja chemii

26 listopada, 2016

Dnia 25.11, w długo oczekiwany przez wielu Black Friday, 12 dzielnych, zapalonych wielbicieli chemii udało się wraz z panią prof. Majchrzak do zakładu farmaceutycznego Emofarm. Nasza przygoda rozpoczęła się po drugiej godzinie lekcyjnej, po której szybkim tempem udaliśmy się na przystanek i za błyskawiczną decyzją opiekunki, wsiedliśmy do innego tramwaju, niż było to planowane. Całe szczęście, po półtorej godziny jazdy, dotarliśmy wreszcie na miejsce. ? . Wszyscy z ulgą i uśmiechem weszliśmy do ciepłego, ogrzewanego zakładu i po trzech minutach, siedzieliśmy już wygodnie w fotelach, słuchając krótkich, wprowadzających wykładów. Po wstępnym zapoznaniu się z tematem, zeszliśmy na dół, gdzie zaczęła się zabawa. Przeszliśmy przez śluzy czyszczące, szatnie, gdzie otrzymaliśmy fartuch, maseczki, czepki i ochraniacze na buty. Wyglądaliśmy na obiecujące grono przyszłych farmaceutów! ? Przez następne dwie godziny (choć minęły one szybciej, niż niejedna lekcja ? ), zwiedzaliśmy wnętrzności zakładu Emofarm. Oprowadzali nas doświadczeni, przemili i gotowi na każde pytanie ludzie. Poznaliśmy cały proces powstawania przeróżnych maści kremów i żeli od samego początku, do pakowania gotowych już produktów. Udało się nam wejść do kilku pomieszczeń, jednak ze względu na nasze bezpieczeństwo i niewiarygodne zasady higieny tam obowiązujące, niektóre oglądaliśmy tylko zza szyb (również czystych!). Po wspaniałym, interesującym oprowadzeniu, pani dyrektor zakładu, ratowała zmęczone dzieci… ciastkami! A jeden uczeń zdążył przyjść już pierwszą rozmowę kwalifikacyjną?. Niestety trzeba było już wracać do Katolika… Przemarsz na przystanek i szczęśliwy powrót do domu ? Myślę, że ta wycieczka była zdecydowanie bardzo przyjemną formą nauki. Nic tak dobrze nie działa na ucznia jak brak lekcji ? ojej! miałam na myśli praktykę ? Dziękujemy Pani Profesor za tak mile spędzony dzień!

Zuzanna Gembus 🙂

Wzruszający seans filmowyMaraton Filmowy